Jak uczynić witrynę przyjazną dla urządzeń mobilnych

W 2016 r. Po raz pierwszy korzystanie z mobilnego Internetu przekroczyło wykorzystanie komputera. To nie powinno być zaskoczeniem dla nikogo, kto zwraca uwagę.

Korzystanie z urządzeń mobilnych rośnie, odkąd Apple wypuściło pierwszy smartfon, a urządzenia mobilne stały się tak regularną częścią codziennego życia, że ​​wszyscy spodziewamy się, że ludzie będą patrzeć na ich telefony za każdym razem, gdy wychodzimy z domu.

Dla właścicieli witryn ta zmiana sposobu interakcji ludzi z Internetem nie jest zaskakująca, ale zwiększa pilną potrzebę dostosowania witryny do urządzeń mobilnych. Jeśli użytkownicy mobilni nie mają obecnie dobrych wrażeń, gdy wylądują na Twojej stronie, odsuwasz ogromną część potencjalnego ruchu (i w ten sposób szkodzisz rankingom wyszukiwarek).

Już to słyszeliście, ale mówimy to jeszcze raz. Ty masz zrobić stronę internetową mobilny obsłudze. Ale wiedza o tym, co musisz zrobić, i wiedza, jak to zrobić, to dwie różne rzeczy.

10 kroków, dzięki którym Twoja witryna w Bytomiu będzie przyjazna dla urządzeń mobilnych

Oto kilka kroków, które możesz teraz podjąć, aby upewnić się, że witryna działa równie dobrze dla użytkowników mobilnych, jak i użytkowników komputerów.

1. Spraw, aby Twoja witryna była responsywna.

Responsywna witryna internetowa dla miast Bytom, Katowice, Gliwice zawiera tę samą treść i informacje na każdym urządzeniu, na którym uzyskujesz do niej dostęp, ale zmienia sposób wyświetlania i rozmieszczania w zależności od wielkości ekranu urządzenia. Jest to najlepsza opcja, aby uczynić Twoją witrynę przyjazną dla urządzeń mobilnych, ponieważ nie ograniczasz informacji, do których użytkownicy mobilni mogą uzyskiwać dostęp – nadal otrzymują tę samą treść, co inni użytkownicy. Elastyczne projektowanie jest również dobre dla pozycjonowania stron a mistrzem pozycjonowania jest Bitec SEO. Google powiedział, że jest to preferowany format witryn mobilnych .

Możesz myśleć, że nie możesz samodzielnie zbudować responsywnej witryny. Ponieważ jednak projektowanie responsywne stało się normą, istnieje wiele narzędzi, które to umożliwiają. Sprawdź 20 najlepszych narzędzi odpowiedzialnego projektowania stron internetowych .

A super łatwy sposób? Wszystkie szablony projektowe w naszym narzędziu do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść” są już zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych.

2. Spraw, aby ludzie szukali informacji łatwiej.

Niektórym osobom przeglądającym internet na urządzeniach mobilnych nie ma nic przeciwko przeglądaniu lub czytaniu treści w takim samym tempie, jak na komputerze pozycjonowanie stron, ale inni chcą znaleźć potrzebne informacje tak szybko i tak łatwo, jak to możliwe. Pomyśl o informacjach, których ludzie na urządzeniach mobilnych najprawdopodobniej będą szukać, gdy przejdą do Twojej witryny, i umieść je w sposób oczywisty i łatwy do znalezienia na mobilnej stronie głównej.

Weź również pod uwagę często zadawane pytania, które najczęściej odwiedzają użytkownicy odwiedzający Twoje strony Internetowe w Bytomiu. Umieszczenie wszystkich odpowiedzi z przodu i na środku na głównej stronie mobilnej może nie mieć sensu, ale należy ułatwić ich wyszukiwanie i nawigację na urządzeniu mobilnym.

3. Nie używaj Flasha.

Flash w dużej mierze stracił popularność lata temu, ponieważ jest zły dla SEO . Może spowolnić czas ładowania strony, a istnieje wiele przeglądarek i urządzeń, w których po prostu nie działa a pozycjonowanie jest przez to trudniejsze.

Ani urządzenia z Androidem, ani iOS nie obsługują Flasha, więc jeśli zbudujesz witrynę, która w jakikolwiek sposób zależy od doświadczenia z animacją Flash, użytkownicy mobilni zostaną pominięci Pozycjonowania Bytom. W tym momencie najlepiej jest całkowicie zeskrobać technologię na swojej stronie i znaleźć silny projekt internetowy, który działa bez niej.

4. Dołącz metatag Viewport.

Metatag widoku jest łatwym sposobem kontrolowania sposobu wyświetlania witryny na urządzeniach mobilnych. Jeśli twoja strona otworzy się na tej samej szerokości telefonu na tej samej szerokości, co na pulpicie, będziesz musiał wykonać jakieś niewygodne przewijanie na boki, aby przeczytać każdy wiersz tekstu i zobaczyć różne strony Strona. Metatag rzutni informuje przeglądarki, aby dopasowały szerokość strony do ekranu typu urządzenia, z którego pochodzi użytkownik.

Dodanie tego do html jest dość proste. Po prostu wklej to do html dla każdej strony:

<nazwa meta = „rzutnia” treść = ”szerokość = szerokość urządzenia, początkowa skala = 1 ″>

5. Włącz Autokorekty dla formularzy.

Łatwo nie myśleć o tym, że autokorekta może sprawić, że interakcja użytkownika z witryną stanie się bardziej niewygodna. Jeśli masz w witrynie formularze z prośbą o podanie imienia i nazwiska lub adresu, jednym z drobnych sposobów na ułatwienie dostępu do tych informacji osobom odwiedzającym telefon komórkowy jest wyłączenie autokorekty dla każdego pola formularza, w przeciwnym razie telefon spróbuje zmienić swoje imię lub nazwę ulicy do bardziej powszechnych słów i spowolnić proces wypełniania formularza.

Upewnij się, że w polu wejściowym wpisałeś autocorrect = off w html.

6. Ustaw rozmiary swojego przycisku na tyle, aby działało na urządzeniach mobilnych.

Wystarczy kliknąć myszką przycisk o dowolnym rozmiarze, ale kiedy próbujesz „kliknąć” palcami na małym ekranie smartfona, tworzenie stron przy użyciu smartfona trudno jest poradzić sobie z małymi przyciskami . Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli istnieje wiele małych przycisków blisko siebie – naciśnięcie jednego przycisku podczas próby naciśnięcia drugiego spowoduje prawdziwą irytację dla odwiedzających.

Najlepszym sposobem na uratowanie odwiedzających przed frustracją jest użycie większych przycisków. Za każdym razem, gdy dodasz przycisk do swojej witryny (i dla wszystkich już tam obecnych), poświęć trochę czasu, aby przetestować je samodzielnie na dowolnej liczbie urządzeń mobilnych, które możesz znaleźć wśród swoich pracowników i rodziny. Upewnij się, że wybór każdego przycisku jest dość łatwy na wszystkich urządzeniach, a jeśli nie, zaktualizuj go tak, aby był.

7. Użyj dużych rozmiarów czcionek.

Czytanie na małym ekranie strony internetowe Bitec Katowice jest o wiele trudniejsze, jeśli czcionka jest mała. Najlepiej jest używać czcionek o wielkości co najmniej 14 pikseli na swoich stronach internetowych, ale śmiało sprawdź, jak to wygląda, czy powiększenie może być tutaj lepsze.

Najlepiej też trzymać się standardowych czcionek. Każda czcionka, którą może wymagać pobranie przeglądarki użytkownika, spowolni czas ładowania witryny, co jest złą wiadomością na urządzenia mobilne.

8. Kompresuj swoje zdjęcia i CSS.

Mówiąc o czasie ładowania witryny, zawsze chcesz, aby szybkość witryny była duża. Ale cokolwiek, ta prędkość jest ważniejsza na urządzeniach mobilnych. Oznacza to, że kolejnym dobrym krokiem do uczynienia witryny przyjazną dla urządzeń mobilnych jest kompresja wszystkiego, co zajmuje teraz dużo miejsca i spowalnia czas ładowania.

To prawdopodobnie obejmuje obrazy w wysokiej rozdzielczości i CSS. Kompresując je , możesz zapewnić, że ładują się szybciej, nie wpływając negatywnie na jakość tego, co widzą ludzie w witrynie.

9. Umożliwienie łatwego przejścia do widoku pulpitu.

Niektórzy z twoich mobilnych użytkowników mogą w rzeczywistości preferować wersję komputerową witryny (szczególnie jeśli korzystasz z mobilnej wersji witryny, a nie responsywnej) Bitec tworzy responsywne strony internetowe w Gliwicach, Katowicach, Chorzowie.

Upewnij się, że dasz im sposób na zrobienie tego, jeśli taka jest ich preferencja. Chcesz, aby odwiedzający mogli wchodzić w interakcje z Twoją witryną w sposób, który jest dla nich najbardziej sensowny.

10. Regularnie wykonuj testy mobilne.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby mieć pewność, że witryna jest mobilna, jest regularnie testowana na urządzeniu mobilnym. Od czasu do czasu wyświetlaj swoją witrynę na telefonie i tablecie i poświęć trochę czasu na przeglądanie, aby sprawdzić, czy coś jest trudne do zobaczenia lub trudne. Poproś swoich pracowników, aby zrobili to samo, i rozważ zatrudnienie użytkowników do przeprowadzenia testów (ponieważ będą widzieć to wszystko świeżymi oczami).

Dostosuj swoją witrynę do urządzeń mobilnych

Nawet jeśli wszystko dostaniesz Bitec Mistrz Pozycjonowania dziś dobrze, sposób, w jaki wyglądają i działają urządzenia mobilne, będzie się ciągle zmieniać, a dzisiejsza przyjazna dla urządzeń mobilnych strona jutro może jeszcze nie wykonać tej pracy. Kontynuuj testowanie, dostosowuj w razie potrzeby i nadal myśl o swoich użytkownikach mobilnych jako o priorytecie i wszystko powinno być w porządku.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *